U sklopu aktivnosti vezanih uz temu zaštite okoliša govorili smo o papirnom i kartonskom otpadu, proizvodnji papira te o recikliranju papira. Cilj je bio da djeca shvate uzročno posljedičnu vezu te važnost recikliranja i zaštite šuma kroz odgovorno ponašanje, ali i da im približimo proces recikliranja. Simulirali smo jedan takav proizvodni proces u našoj sobi dnevnog boravka. Za početak su Srčeka trgala otpadne novine na najsitnije dijelove koje smo namočili u vodi te nakon namakanja samljeli štapnim mikserom. Dobivenu smjesu smo razvaljali na mrežaste okvire i cijedila koji su se sušili nekoliko dana. Srčeka su svakodnevno promatrala  proces sušenja recikliranog papira i razgovarala o promjenama koje su uočila. Kada je sve bilo potpuno suho, djeca su obojala produkte recikliranja te tako udahnula život novim uporabnim predmetima- zdjelicama za kutić kuhinje.

Comments are disabled.