Prošlog tjedna Ribice su se bavile aktivnostima za senzomotorički razvoj. Te aktivnosti pomažu djetetu da otkrije i istraži nove osjete i razvije bolje razumijevanje svijeta oko sebe. Istraživali smo razliku u osjetu tople i hladne vode. Eksperimentirali smo s vodom i ledom na način da smo zaledili igračke u vodi te ih nakon toga stavili na toplo mjesto i promatrali što će se dogoditi. Neposredno smo uočavali kakva je temperatura u sobi nakon povratka iz šetnje. Led nam je poslužio u likovnoj aktivnosti za crtanje ledom u boji. Nakon povratka iz šetnje djeca su se upoznala s pripremom toplog napitka-čaja, kojega su ujedno i kušala te se tako zagrijala. Priča Nestašni pingvin na snijegu poslužio nam je kao poticaj za izradu umjetnog snijega kojeg su djeca taktilno istraživala i na kraju napravila snjegovića. Sve što smo spoznali ovog tjedna o toplom i hladnom pomoglo nam je pri izradi zajedničkog plakata.
Slike aktivnosti možete pogledati u galeriji.

Comments are disabled.