U suradnji s roditeljima Ribice su prikupile cvijeće koje smo zatim posadili u cvjetnu gredicu i u gredicu uz vrt. Osim cvijeća djeca su posadila lučicu luka, krumpir, grah i posijala začinsko bilje. U veliku izrezanu plastičnu bocu posadili smo krumpir i lučicu luka, a grah su djeca posadila zasebno svako u svoju posudicu. Posađene biljke djeca svakodnevno prema potrebi zalijevaju i brinu za njih. Također smo grah posadili u vrećicu i zalijepili ga na prozor i u staklenku s vatom pa ga svaki dan promatramo, uspoređujemo i primjećujemo promjene na biljci. Ovim aktivnostima djeca su usvajala nove pojmove (biljka, cvijet, latica, stabljika, korijen), razvijala vizualnu, taktilnu i mirisnu percepciju i finu motoriku baratajući alatom za sadnju. Kao dodatni poticaj za vrtlarenje i razvoj senzibiliteta za prirodu i biljni svijet poslužile su nam slikovnice : Kastor voli vrtlarenje i Piko na selu, simbolička igra Sadnja vrtne gredice i simbolička igra Cvjećarna. Kako su tekli radovi pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.