Djeca iz skupine Zvjezdice su se cijeli prošli tjedan bavila temom „Dani kruha“. Vrijedne ručice naših Zvjezdica cijelog su tjedna sa svojim roditeljima, bakama i djedovima pripremale pekarske proizvode – klipiće, buhtlice, ovčice od tijesta, pletenice… Svoje su uratke s prijateljima podijelili preko video zapisa ili fotografija, a izrađenim proizvodima častili su prijatelje. Kroz razgovor smo saznali kako nastaje kruh, te što je sve potrebno za izradu kruha i zašto nam je kruh važan. Djeca su crtala košaru s pekarskim proizvodima koje smo imenovali te ih nakraju i degustirali i klip kukuruza. U vrtiću su radila dizano i slano tijesto te su naučila koja je razlika između ta dva tijesta, a uz pomoć odgojiteljice djeca su mijesila tijesto i izradila klipiće. Cijeli tjedan igramo se sa slanim tijestom i djeca modeliraju različite pekarske proizvode. Slušali smo stihove „Kruh“ te priču „Djedova pogača“. Jesmo li bili uspješni u izradi klipića i jesu li nam uspjeli procijenite sami u foto galeriji koja slijedi.

Comments are disabled.