Svi znamo koliko je važno baviti se sportom pa su djeca iz skupine Zvjezdice jedan dan posvetila se vježbanju, a odgojiteljice su im pripremile cijeli sat tjelesne i zdravstvene kulture. Željeli smo poticati razvoj koordinacije i ravnoteže pri pokretima i kretanju kroz različite zadatke. Sat tjelesne i zdravstvene kulture se sastojao od zagrijavanja – trčanje sa zadacima i općih pripremnih vježbi za razvoj svih mišićnih skupina. Svatko dijete je osmislilo jednu vježbu. Glavni dio sata se sastojao od glavnog A dijela: poligona s preprekama, sunožni skok u obruče, provlačenje ispod stola, hodanje po niskoj gredi noga ispred noge, palačinka ili kolut naprijed na strunjači, cik-cak trčanje između čunjeva i preskakanje pvc štapa. Glavni B dio sata sastojao se od štafetne igre „Tko će prije odnijeti sve loptice u obruč“. Djeca su bila podijeljena u dvije grupe, crveni i plavi tim i onaj tim koji je prvi odnio svoje loptice u obruč je bio pobjednik. Sat smo završili s mirnom igrom “Pokvareni telefon”. Djeca su uživala, a najviše od svega im se svidio poligon s preprekama. Svako dijete je tri puta prošlo poligon. Kako je izgledao naš sat tzk možete vidjeti fotogaleriji.

Comments are disabled.