Tjelesno vježbanje i kretanje od neizmjerne su važnosti i nužni su za zdravlje djeteta i stvaranje pozitivnih odnosa prema kretanju i vježbanju. Tjelesna aktivnost kao osnova tjelesne i zdravstvene kulture predstavlja jedan od temeljnih uvjeta za normalan rad i razvoj djece predškolske dobi. Sat tjelesne i zdravstvene kulture  održali smo vani na našem igralištu. Započeli smo sa zagrijavanjem, brzim hodanjem i trčanjem oko igrališta, a nakon zagrijavanja slijedile su opće pripremne vježbe za razvoj svih mišićnih skupina. Glavni dio sata sastojao se od A dijela sata na kojemu se nalazio poligon s preprekama na kojem su djeca cik – cak trčala između čučnjeva, provlačila se kroz obruč, hodala po suženoj površini, preskakala štap, sunožno skakala u obruče te dizala uteg. Glavni B dio sata je bila natjecateljski igra gdje su djeca bila podijeljena u dvije kolone i vodila loptu kroz čučnjeve. Pobjednik je bila ekipa čiji članovi su prvi uspijeli izvršiti zadatak. Na kraju sata smo odigrali mirnu igru „Koja riječ počinje na slovo… Kako je izgledao sat tjelesne i zdravstvene kulture u Zvjezdicama možete pogledati u našoj fotogaleriji.

 

[/privat

e]

Comments are disabled.