Leptirići predškolskog uzrasta pripremaju se za polazak u Osnovnu školu, te smo smatrali bitnim da ih dodatno podučimo o važnosti poštovanja prometnih znakova, pridržavanju pravila ponašanja u prometu kako bi se oni lakše i sigurnije snašli u prometu. Kroz edukativne videe, priče, slikovnicu “Sigurnost u prometu”, šetnju okolicom vrtića djeca su se upoznala s prometnom znakovima te ih se stalno podsjećalo na važnost njihovog pridržavanja. Vodeći se iskustvima djece i njihovim prethodnim znanjem, upoznali smo razne načine kojima ljudi putuju po svijetu, te smo ta prometna sredstva klasificirali na ona koja se kreću na kopnu, vodi i zraku. Također smo istraživali kako su izgledala prva vozila te ih uspoređivali s današnjima. Djeca su pokazala veliki interes za ponuđenim aktivnostima što možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.