U tjednu od 2. do 6. listopada obilježili smo Dječji tjedan. Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija Saveza društava “Naša djeca” Hrvatske i osnovnih društava te aktivnost posve posvećena djeci. Trajni ciljevi Dječjeg tjedna su: usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu. Ovu smo godinu posvetili obilježavanju Europske godine vještina! Tijekom cijeloga tjedna u vrtiću, djecu se poticalo na zajedništvo i prijateljstvo čitale su se priče s prijateljskom tematikom, usvajali smo prava djece ispisujući ih na balone u obliku srca, ponovili bonton ponašanja, izradili smo narukvice prijateljstva, zajedničko srce, usvajali vještine izradom raznih pokusa…

U ovom posebnom tjednu održana je predstava Šarenog svijeta za djecu pod nazivom “Za velike i male, priče, pjesme, šale!”.  Zahvaljujući lijepom vremenu boravili smo vani na svježem zraku u igri balonima, oslikali smo parkiralište vrtića kredama u boji, na taj način smo pokazali svoje vještine crtanja. Bio je ovo jedan veseli tjedan prepun pjesme, plesa i onog najvažnijeg za djecu a to je zajednička igra.

Comments are disabled.