Slikovnice, crtići, kino, kokice… Zvuči dobro, zar ne?! Upravo takav nam je bio cijeli protekli tjedan u kojem smo čitali priče o vukovima kao jednim od glavnih likova, a potom i gledali istoimene crtiće te uočavali sličnosti i razlike. Bavili smo se redom slikovnicama: „Vuk i sedam kozlića“, „Tri praščića“, „Ivica i Marica“, „Crvenkapica“, a posebno hvala i gospođi Adrijani, majci Ištvana H. T., inače knjižničarki OŠ „Braća Radić“, koja nas je posjetila i upotpunila tjedan slikovnicom „Vuk koji je ispao iz knjige“, nakon čega su djeca sama ukrasila predloške maska vučje glave koje su potom i stavila na lice te tako barem na trenutak postala vukovima. Također, u sklopu priče o Crvenkapici provedena je još jedna umjetnička aktivnost popunjavanjem košare raznim namirnicama iz letaka koje bi djeca nosila svojim bakama baš kao što je to učinila i Crvenkapica.
Veliko oduševljenje kod djece je izazvala preobrazba sobe u mini kino dvoranu u koju su ulazila kartama za koje su se potrudili Bruno i njegova majka, sjedala u redove te uz kokice i razne grickalice u tišini uživala u navedenim crtićima. Ostatak slobodnog vremena provodili smo na otvorenom u šetnji gradom i raznim igrama u dvorištu vrtića što i sami možete pogledati u nastavku. Uživajte!

Comments are disabled.