Potaknuti interesom djece, proteklog tjedna bavili smo se istraživanjem livadnih životinja. Sovice su uz pomoć povećala promatrale različite male kukce i bube koje su pronašle u okolici vrtića i u vrtićkom dvorištu, razgovarale o vrstama koje su zapazile te ih kasnije uspoređivale s kukcima na karticama i u epoxy smoli. S čuđenjem su promatrale uvećane dijelove kukaca i jedni drugima ih pokazivale. Slušale su i prigodne pjesmice poput “Bumbari i pčele”, “Leptiriću šareniću”, “Tužna bubamara”, a slušale su i priče “Nezadovoljna bubamara” te “Vrlo gladna gusjenica”. U stolno – manipulativnom centru ponuđene su različite poklapaljke, slagalice i memory na temu pomoću kojih smo kod djece poticali spoznajni razvoj. Za kraj tjedna, uz pomoć tempere, izradili smo malene pčele otiskom dlanova koje sada krase hodnik vrtića. Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.