Protekli tjedan soba Sovica postala je svojevrsni laboratorij u kojem su se provodili razni eksperimenti kroz koje su djeca učila o topivosti tvari u vodi, ponašanju jajeta u slanoj, odnosno slatkoj vodi, reakciji mlijeka i deterdženta za pranje posuđa, osnovnim bojama, što se događa njihovim spajanjem i još mnogo toga. Za početak tjedna pred njih je stavljen zadatak da izaberu po jednu od manjih igračaka u sobi nakon čega su ispitivali hoće li ista potonuti na dno čaše ili će ostati plutati na vodi. Osim toga, djeca su ispitivala i topivost tvari u vodi pa su tako u čašama ispunjenim vodom i raznim začinima pokušali otopiti iste kuhinjskom žlicom. Veliko oduševljenje izazvali su eksperimenti s bojama u kojima su ponovili osnovne boje, ali i koje boje se mogu postići njihovim spajanjem pa je tako uz pomoć papirnatih ubrusa, čaša i vode obojane temperom postignut efekt duge. Kasnije su se te iste boje iskoristile za oslikavanje kartona ispunjenog solju uz pomoć kapaljka prilikom čega su nastale vrlo zanimljive umjetničke slike, a kod djece je potaknut razvoj preciznosti i kreativnosti. Osim navedenog, još jedan od eksperimenata bio je vezan uz boje, ali ovog puta prehrambene koje su bile stavljene na površinu mlijeka i koje su se u dodiru sa štapićem umočenim u deterdžent za pranje posuđa raspršile po cijelom tanjuru. Sve provedene aktivnosti mogu se pogledati i u fotogaleriji pa uživajte!

Comments are disabled.