Veliki korak u jaslicama je prilagodba na spavanje. Svako dijete, svaka osoba ima potrebu za spavanjem. Sam dolazak u jaslice djeci, a i roditeljima predstavlja veliku promjenu u njihovim životima pa tako je i spavanje s drugim osobama ( odgojiteljicama) te drugom djecom, veliki skok i promjena u njihovim malim životima. Svako dijete je drugačije, svatko treba osjećaj pažnje i ljubavi kako bi bio radostan i veseo te se mogao prilagoditi na nove promjene u životu. Velika promjena je spavanje u jaslicama koju su naše Sovice jako dobro prihvatile. Kada idemo spavati oblačimo pidžamu, legnemo na trbuh, pustimo uspavanku i mazimo se dok ne zaspimo. Svaka naša Sovica je drugačija, nekoga mazimo, nekome pjevamo, a neki spavaju i prije nego smo ih sve stavile u krevetiće. Našim Sovicama svaki dan je ispunjen ljubavlju, igrom, pjesmom, plesom i druženjem, možda i kojom suzom no uz sve te aktivnosti naše Sovice spavaju kao da se ništa nije promijenilo, niti mjesto niti okruženje u kojem su prije spavale. Iako su Sovice najmlađi članovi dječjeg vrtića obilježile su Olimpsijki dan tako da smo obukli bijele majice te otišli na vožnju kolicima.

Comments are disabled.