„Hu-hu, hu-hu“ proteklog je tjedna odzvanjalo skupinom jer je upravo životinja sova bila glavna tema kojom smo se bavili. Proučavali smo razne videozapise, naučili gdje žive i u kakvim sve bojama ih možemo pronaći u prirodi, kada spavaju i kada se hrane, što jedu i još mnogo toga. Pokušali smo oponašati njihovo glasanje, a djeca su u centru kuhinje dobila zadatak da i sami pripreme jelo koje bi sova voljela pojesti. Pročitali smo slikovnicu pod nazivom „Sofija Sova, čuvarica snova“ o kojoj smo kasnije i razgovarali te timskim radom napravili i svoju sovicu Sofiju uz pomoć ljepila i raznobojnog lišća, a kasnije joj pridružili i prijatelja kojem smo dali ime Oliver kako bi joj pravio društvo. U navedenim i mnogim drugim aktivnostima poput pjesmica i plesa, šetnji prirodom i izradi sovice pomoću vlastitog dlana i tempere uživali smo u proteklim danima, a kako nam je bilo – uvjerite se i sami.

Comments are disabled.