Dan kada dijete krene u vrtić (jaslice) vrlo je emotivan i treba ga prihvatiti kao takvog, djetetovu tugu treba shvatiti ozbiljno i ponuditi mu utjehu. Vlastitu tugu, strah i uznemirenost također treba prihvatiti i pokušati reći djetetu kako se osjećate, a ne glumiti sreću i veselje jer ćete tako dijete samo zbuniti i poslati mu poruku kontradiktornih signala. Pokušajte zadržati mir i pozitivan stav. Neka se djeca prilagođavaju brže, neka sporije, a neka djeca nemaju nikakve reakcije na odvajanje od roditelja. Svakom je djetetu potrebno određeno vrijeme tijekom kojeg će se prilagoditi novoj sredini, upoznati odgajatelje i nove prijatelje. Kod nas je prvi tjedan u rujnu krenula adaptacija za novu jasličku skupinu Sovice. Dane smo ispunili pjesmom, smijehom, maženjem, igrom i šetnjama, a ponekad obrisali i pokoju suzu. Kako je izgledao prvi tjedan u našoj veseloj skupini pogledajte u našoj fotogaleriji.

Comments are disabled.