Sportske aktivnosti su izrazito važne za dječji razvoj pa smo u našoj skupini organizirali vježbe razgibavanja, rastezanja, opuštanja, vlakiće, zanimljive poligone, igre loptom, igre na dvorištu. Djeca kroz sport razvijaju samostalnost, lakše sklapaju prijateljstva, poboljšavaju sposobnost koncentracije, zadovoljavaju potrebu za kretanjem, potrebu za druženjem, potrebu za sigurnošću i redom, potrebu za samoostvarenjem i pripadanjem te stvaraju zdrave svakodnevne navike. U zimskim mjesecima u zatvorenom prostoru djeca češće i lakše obolijevaju od bolesti dišnog sustava pa Zmajići svakodnevno uživaju u boravku na svježem zraku. Van izlazimo kasnije i boravimo kraće, temperature s minus predznakom nam nisu prepreka za izlazak van. Vani organiziramo igre koje mobiliziraju rad cijelog organizma, npr. šetnje, trčanje, pokretne igre, a kako je izgledao tjedan u Zmajićima možete vidjeti u fotogaleriji.

[/private]

Comments are disabled.