U petak, 13. svibnja su djeca iz Dv Igra, po Rasinja posjetila Dobrovoljno vatrogasno društvo Rasinja. Djeca su imala prilike vidjeti kako izgledaju i što sadrže interventna vatrogasna vozila, kako funkcionira dolaz vode kroz mlaznice i crijeva. Djeci se osobito svidjelo boraviti u vozilu i pustiti vatrogasnu sirenu u pogonu. S članovima DVD-a razgovarali smo o vrstama intervencija, a i posjetili smo i njihove prostorije u kojima su izloženi trofeji i priznanja s vatrogasnih natjecanja. Prisjetili smo se i sv. Florijana, a od članica DVD-a imali smo priliku ćuti sve o vatrogasnim natjecanjima i povijesti vatrogastva. Domaćini su pripremili igre s brentačama koje su inače sastavni dio vatrogasnih natjecanja za djecu školske i predškolske dobi te su se zbog svoje atraktivnosti sva djeca željela okušati u njima. Imali smo priliku vidjeti i doživjeli kako izgleda pravi požar i prava vatrogasna intervencija na primjeru zapaljenja požara u otvorenom prostoru i spašavanje mačke s drveta. Sretni, zabavljeni s puno dojmova i zahvalni DVD- u Rasinja vratili smo se u vrtić.

Comments are disabled.