Razgovarajući o ženama koje su promijenile svijet i obilježile povijest, djecu se najviše dojmila umjetnica Frida Khalo pa smo se u petak detaljnije posvetili njenom liku i djelu. Osim enciklopedija i pisanih materijala, pretraživali smo internet i gledali kratke videozapise o Fridinom životu i umjetničkim djelima. Srčeka su se zanimala za njen stil oblačenja i frizuru, a imala su potrebu razgovarati i o njenoj fizionomiji te anomalijama lokomotornog sustava koje su posljedice nagle i neočekivane nesreće autobusom. Djeca su, osim istraživanja, ponovila što je autoportret i portret te su Fridin slikali akvarelom. Po likovnim radovima može se vidjeti fasciniranost i zanimanje djece za ovu izvanrednu slikaricu koja je svojim radom zasigurno obilježila prošlo stoljeće.

 

Comments are disabled.