Protekli tjedan Srčeka su se bavila projektom skupine te su opet mnogo toga naučili o Kini. Uz slikovnicu o Nikici Globtroteru u Kini djeca su imala priliku naučiti činjenice o kineskom zidu, carevima i dinastijama koje su ga gradile te materijalima i drugim zanimljivostima vezanim uz ovo svjetsko čudo. Naučili smo i o arhitekturi, kuća i odnosu djece prema roditeljima. Razgovarali smo i gledali edukativne video materijale o vrstama i načinima pripreme kineske hrane- o woku, štapićima i začinima. Također smo i istraživali o čaju- kulturi ispijanja te o vrstama čajeva. Mnogo vremena smo posvetili istražujući kinesko pismo, a djeca su njime pisala svoje ime i prezime te neke njima zanimljive riječi olovkom,ali i u brašnu. Srčeka su naučila da su Kinezi izmislili mnogo toga što svi mi i danas koristimo- kormilo, tačke, preteću šaha, kišobran, barut, šibice, balon na vrući zrak, leteće zmajeve, papir, kompas i još mnogo toga. Djeca su se likovno izražavala na temu izuma i kineskog zida te izrađivala zmajeve u tehnici papir plastike.

Comments are disabled.