Povodom Svjetskog dana roda koji se obilježava 24. kolovoza svake godine, protekli smo tjedan posvetili istraživanju i razvoju spoznaje o ovim djeci zanimljivim pticama. Kroz enciklopedije, slike, fotografije i videozapise istraživali smo građu roda, hranjenje, odnos s mladuncima, a naučili smo i mnogo zanimljivih činjenica o rodinom životnom ciklusu. Srčeka su istraživala kako i od čega rode grade gnijezda, koliko ona teže, a i sami su od materijala u centru građenja konstruirali na ovu temu. Zabavljali smo se igrom “Žabe i roda” te zagonetkama i čuli nekoliko pjesama i brojalica o rodama. Osim što su Srčeka crtala rode, imala su priliku izraditi rodu od papira te sudjelovati u grupnom likovnom izražavanju temperom. U galeriji fotografija pogledajte kako smo se odlično zabavili.

Comments are disabled.