Protekli tjedan su Srčeka istraživala o životu na Južnom polu te o pingvinima. Srčeka su saznala zašto su pingvini tako specifično građeni, kako održavaju stabilnu i povoljnu temperaturu tijela u polarnoj hladnoći, što jedu i kako love ribu te o suživotu pingvina i ostalih vrsta životinja u njihovom staništu. Osim istraživanja putem fotografija, kroz knjige, enciklopedije i video isječke djeca su se bavila stolnim igrama na ovu temu- 3D labirintima, slagaricama,i grama memorije, pokretnom igrom gađanja kroz metu “Nahrani pingvina”, a i vježbala su predčitalačke vještine pišući po brašnu sa i bez predloška te slažući slova u riječi vezane za život pingvina. Srčeka su se i likovno izrazila na ovu temu u različitim crtaćim i tehnici kolaža, a izradila su i maketu staništa pingvina s morem, ribama i pingvinima koja je poslužila za veoma maštovitu i sadržajnu simboličku igru.

Comments are disabled.