U četvrtak, 10. lipnja oko 10 sati odjeknula je gromoglasna sirena. Srčeka su odmah prepoznala sirenu kao simbol za uzbunu pa smo svi izašli na dvorište vrtića i škole, a tamo su već bili vatrogasci s vatrogasnim vozilom. Pristigli su i učenici viših razreda te učitelji i djelatnici škole, a ravnatelj škole Krunoslav Belaj govorio je prisutnima o važnosti prevencije u hitnim stanjima i vježbi evakuacije. Zapovjednik DVD-a Rasinja, Antonio Namjesnik održao je kratko predavanje o prevenciji i borbi protiv požara. Srčeka su strpljivo slušala predavače i čekala da se svi učenici vrate u razred, a onda su vatrogasci D. Tetec i D. Horvat uz zapovjednika pokazali Srčekima svoju opremu, uniformu i vozilo. Srčeka su radoznalo slušala vatrogasce te pitala sve što ih zanima ali i svojim izjavama pokazala da mnogo toga znaju o ovoj njima zanimljivoj  temi.

Comments are disabled.