Srčeka su pokazala interes za područja pod vječnim snijegom i ledom pa smo istraživali gdje se nalaze Antarktika, sjeverni i južni pol na karti svijeta i globusu, tko tamo živi, kakvi su uvjeti života i koje životinje tamo obitavaju. Za ovo istraživanje koristili smo se fotografijama, slikama, enciklopedijama, videozapisima i dokumentarnim filmovima o životu Eskima i životinja. Razgovarali smo o pokrovu životinja i odjeći ljudi te prirodnim načinima zaštite od hladnoće. S obzirom da je na spomenutom području vječni snijeg i konstantno zamrznuta zemlja, rijetko koje biljke uspijevaju, a ljudi se hrane životinjama i eventualno bobicama iz šume. Umetaljke, memori, igre balansa i ostale didaktičke igre bile su na spomenutu temu. Srčeka su, da sumiraju naučeno, gradila iglue i nastambe za životinje iz različitih materijala, a iz papira i pedagoški neoblikovanog materijala izrađivali su Eskime i njihovo selo te maketu Antarktike.

Comments are disabled.