U sklopu aktivnosti na temu zaštite i brige o okolišu, Srčeka su sadila grah. Cilj nam je bio senzibilizirati djecu za brigu o biljkama te razvijati spoznaju o procesu klijanja, rasta i razvoja biljke. Srčeka su grah sadila u ekološki prihvatljive posudice-kutijice od otpadnog materijala iz kućanstva koje su ukrašavala kožom radeći mozaik u više boja. Ponovili smo koji uvjeti su potrebni za klijanje, rast i razvoj biljke, a Srčeka su imajući to na umu, odgovorno brinula o biljkama te su ih svaki dan zalijevala, promatrala, mjerila visinu stabljike te uspoređivala visinu biljke i boju listova. Proces rasta graha u vrtiću trajao je dva tjedna, a s obzirom na to da su neke biljke narasle jako visoko, svako dijete je svoju biljku ponijelo kući uz dogovor da će je presaditi u vrt ili veću posudu te nastaviti promatranje i  brigu, a nas u vrtiću izvještavati kroz crteže, fotografije i verbalni opis biljke.

Comments are disabled.