U skraćenom radnom dijelu tjedna aktivnosti Kapljica bile su usmjerene na naš planet.

Istraživali smo ga putem globusa, preko informacija koje nam nudi internet, slikali smo ga, crtali tužnu Zemlju i sve radnje koje svi mi (ponekad) činimo pa je rastužujemo, odnosno onečišćujemo. Crtali smo i sretnu Zemlju te naše postupke koji joj pomažu da bude što čišća.

Mnogo smo razgovarali o načinima odvajanja i sortiranja otpada te o recikliranju.

Putem mnogobrojnih priručnika i slikovnica bogatili smo rječnik eko izrazima.

Uz raznovrsnu didaktiku učili smo koji otpad ide u koji spremnik te rješavali raznovrsne radne listiće vezane uz temu očuvanja Zemlje.

Predškolci su vrijedno ispisivali raznovrsne poruke koje je svaki polaznik Kapljica na sam dan planeta Zemlje – 22. travnja ponio kući kako bi se i u obitelji mogla nastaviti komunikacija vezana uz aktualnu temu te pobuditi ekološka svijest i kod članova obitelji.

 

Comments are disabled.