Još jedan mjesec priveli smo kraju uz mnoštvo zanimljivih radionica. Ovaj mjesec dio vremena proveli smo i u rješavanju matematičkih zadataka kao i onih logičkih i zadataka višestrukog rješenja. Nismo zaboravili ni na razne pokuse pa smo tako pomoću vode, ulja, šumeće tablete i prehrambene boje izradili lava lampu i saznali da se ulje i voda ne miješaju. Ponovili smo koje su dugine boje uz miješanje osnovnih i sekundarnih boja te pokusom s mlijekom i M&M bombonima. Od svih aktivnosti najzanimljiviji nam je bio magnetizam. Saznali smo čemu služe magneti, zašto se suprotni polovi privlače. Tražili smo po sobi dnevnog boravka što će sve magnet privući, a male spajalice smo magnetom pomicali u vodi, ali i brašnu. Okušali smo se i u građenju mostova od plastelina, drvenih štapića i čačkalica.

Comments are disabled.