Lipanj smo posvetili istraživanju različitih kukaca. Na našem vrtićkom dvorištu naučili smo koristiti različite metre (građevinske, krojački, ravnala…). Mjerili smo i označili 1m2 na travi. Proučavali smo golim okom, a nakon toga i povećalom što se sve nalazi na 1m2 trave. Crtali smo rezultate i međusobno ih uspoređivali. Lovili smo skakavce, zapleli se u paukovu mrežu, pronašli mrave, gledali ih povećalom i mikroskopom.

Uz priču o Jako gladnoj gusjenici naučili smo životni ciklus leptira te smo ga i izradili od različitih neoblikovanih materijala. Gledali smo videozapis o jelenaku, ali i dobro proučili pravog jelenaka. Mjerili smo ga ravnalom, brojili noge, proučavali tijelo, boju, izgled. Nekolicina djece izrazila je želju za paucima, pa smo tako saznali koji pauci su najveći, a koji najopasniji. Naučili smo izraditi paukovu mrežu pomoću drvenih štapića i vune. Provlačili smo se kroz improviziranu paukovu mrežu. Listali smo i pročitali puno zanimljivosti iz enciklopedije o životinjama, a naučili smo i kako pravilno koristiti enciklopediju. Pomoću 3D prikaza mobitelom doveli smo neke od životinja, gmazova i kukaca i u naš vrtić.

 

Comments are disabled.