Protekli tjedan Mišići su pozdravili jesen. Tjedan smo započeli kišno pa smo tako pjevali pjesmu Kišica, bojali kišobrane i prstićima natapkali kišne kapi. Šetali smo selom i promatrali promjene u prirodi. Tako smo vidjeli da ljudi pripremaju drva za zimu, da beru jabuke, spremaju zimnicu. Primijetili smo da lišće pada pa smo i sami obojili lišće i ukrasili drvo u našoj sobi. Čitali smo Superglistu i puno plesali i pjevali jesenske pjesme. U četvrtak smo posjetili baku naših prijateljica Eve, Klare i Ivane. Baka nam je pokazala puno jesenskih plodova i ispričala nam o jesenskim običajima nekada. U puti, u kojoj se inače nosi grožđe, mi smo nosili kukuruz koji smo probali očistiti od kukuruzovine, a zatim i runjiti. Dječacima je bilo jako zabavno čistiti orahe i lješnjake, dok su djevojčice proučavale luk, krumpir, jabuke i grah. Saznali smo da su nekada djeca mak u čahurama koristili kao zvečke, a baka nam je tvorila i jednu tikvu i objasnila nam da se njezine koštice koriste za dobivanje ulja. Vidjeli smo kokoši i gdje nose jaja, a pogledali smo i gdje je spremljen krumpir za zimu. Nakon što nam je baka sve lijepo objasnila i pokazala, zabavili smo se na ljuljačkama, guralicama i u kućici za igru. Baka i mama počastile su nas prefinim kiflicama, grickalicama i sokom. Sretni, zadovoljni i puni dojmova vratili smo se u vrtić, a obitelji Krapinec još jednom zahvaljujemo što su nas tako lijepo ugostili i zajedno s nama pozdravili jesen. Tjedan smo završili uz veselo slavlje naših prijateljica Ivane i Klare koje su proslavile veliki 3. rođendan.

Comments are disabled.