21. lipnja, prvi dan ljeta “Leptirići” su sa svojim odgojiteljicama obilježili na kalendaru vremena pomoću kojeg svakodnevno ponavljamo i pratimo dane u tjednu, godišnja doba, vremensku prognozu. Različitim poticajnim pitanjima željeli smo doznati što djeca znaju o ljetu? Odgovori djece su bili raznoliki, uočili smo da djeca posjeduju određena osnovna znanja karakteristična za ljeto.  Istraživali smo čuda podmorja, razne vrste riba i ostalih morskih životinja, upoznavali se s zanimanjem ribara, uočavali sličnosti i razlike između brodova, jedrilica…Na vrata od kupaonice izradili smo velikog morskog psa koji je dao doprinos u stvaranju ljetnog ugođaja. Svoj govor svakodnevno smo obogaćivali kroz pjesmice: “Kad naš brod plovi”, “Pjesma mornara”, “Plovi mala barka”, “Veslaj, veslaj, veslaj čamac”, stihovima  o “Kormilaru” te kroz razne slikopriče i enciklopedije. Toplo vrijeme koristimo za igru  na svježem zraku, gdje svakodnevno vodimo računa o  zaštiti od sunca nanošenjem kreme za sunčanje te korištenjem suncobrana.

Comments are disabled.