Kroz protekla 2 tjedna, ponuđenim aktivnostima Leptirići su nastojali zadovoljiti svoj interes za godišnjim dobima, konkretnije za ljetom, proširiti svoja dosadašnja znanja i produbiti spoznaje o karakteristikama ljeta (vremenske prilike/neprilike, odjeća, dječje ljetne aktivnosti, more i morska čuda). Djeci su ponuđene različite enciklopedije, slikovnice, priče, stihovi i brojalice, istraživačko – spoznajne i likovne aktivnosti kojima smo nastojali zadovoljiti dječju znatiželju potičući ih na razmišljanje i donošenje zaključaka. Dječju maštu i kreativnost razvijali smo kroz brojne likovne aktivnosti pa su tako djeca iz pomoć odgojiteljica izradila ljetnu panoramsku kutiju, crtala ronioca, izradila masku za ronjenje, osmislila vlastitu priču pod nazivom “Morsko blago”. Veliki interes pokazala su za istraživanje  morskog podmorja. Svoju znatiželju i odgovore na postavljena pitanja nastojali smo pronaći u  enciklopedijama o moru/oceanima i morskim životinjama. S obzirom na veliki interes djece, možemo zaključiti da je tema djeci vrlo zanimljiva pa ćemo s ljetnim/morskim aktivnostima nastaviti i u idućem periodu.

Comments are disabled.