21.3. “Leptirići” su zabilježili dolazak godišnjeg doba proljeća na kalendaru prirode. S interesom smo promatrali promjene koje se događaju buđenjem prirode – voćke u cvatu, razne kukce u travi, pojava vjesnika proljeća, cvrkut ptica. O cvijeću smo učili kroz glazbeno izražavanje, čitanje raznih slikovnica, listanje enciklopedija te svakodnevnim boravkom na svježem zraku. Pjevali smo pjesmice: ”Visibaba mala”, “Na livadi je procvala”,  “Bumbari i pčele”. Slikovnica “Plesna haljina žutog maslačka” poslužila nam je kao poticaj za izradu cvijeća tehnikom monotipije, izradili smo svoju proljetnicu koju smo nazvali “Cvijeta”, usvojili nove pojmove kao što su: cvjetanje, pupanje, sadnja, naučili nazive različitih proljetnica, izradili svoje cvijeće u vazama. Istraživali smo prirodu svim osjetilima, a toplije vrijeme iskoristili smo boraveći što duže na svježem zraku u zajedničkoj igri, zelenilu i cvijeću koje nas okružuje. Također, 22.3. kroz stihove  “Jedna kapljica” prisjetili smo se “Svjetskog dana voda” te osvijestili spoznaju o neizmjernoj važnosti štednje i očuvanju voda za cijeli planet.

 

Comments are disabled.