Tijekom proteklog tjedna Leptirići su istraživali zanimanja odraslih. Vatrogasac, policajac, veterinar, stomatolog, šminkerica, tik-toker samo su neke od želja naših Leptirića. No, najveću pažnju ipak smo posvetili zanimanjima veterinar i policajac jer je najviše djece pokazalo interes baš za ta zanimanja. Kroz ponuđene poticaje djeca su mogla usvajati spoznaje o životinjama, o važnosti brige za njih, tko je veterinar, koja je njegova uloga u zdravlju životinja. U likovnim aktivnostima djeca su crtala logo za zaštitu životinja, izrađivala kutu za veterinara, igrala se stolno-manipulativnim igrama koje su za njih izradile odgojiteljice.
Edukativni video “Crvenkapica u prometu”  ostavio je veliki dojam na djecu. Situacije, zapažanja iz videa djeca su komentirala, uspoređivala sa situacijama iz prometa iz svakodnevnog života. Kroz simboličku igru “Prometnik” djeca su učila kako se pravilno prelazi cesta na obilježenom pješačkom prijelazu i semaforu te pri tome  usvajala prometna pravila.

Comments are disabled.