Kroz svakodnevnu igru djeca pokazuju interes za različitim poslovima i zanimanjima pa smo zbog toga i mi cijeli tjedan posvetili upravo toj temi. Cilj teme bio je upoznati djecu sa zanimanjima njihovih roditelja i razvijati svijest o važnosti svih zanimanja, ukazati djeci da su sva zanimanja važna i da svako zanimanje moraju poštovati.

Kada smo ih upitali što žele biti kada odrastu dobili smo stvarno zanimljive odgovore (vatrogasac, policajac, liječnik, zubar, kuhar, poljoprivrednik, pjevač) Ovaj smo tjedan obilježili i Dan vatrogasaca. Posjetili smo DVD-SIGETEC. Tamo su nas upoznali sa opremom vatrogasaca i vatrogasnim vozilima. Objasnili su djeci sve o požaru, mjerama sprečavanja požara i rekli koji broj moraju nazvati. U grupu nam je došao i Rafaelov tata koji je po zanimanju električar. Ispričao je djeci sve o struji i trošilima, ukazao na opasnost diranja utičnica. Donio je djeci različite vrste kabla, pokazao kako se žice mogu izolirati izolir trakom. Napravio je djeci i jednostavni strujni krug. A najzanimljivije od svega djeci je bila njegova oprema za penjanje po banderama. Djeci je to i demonstrirao. Bio je to jedan lijep tjedan u kojem smo naučili mnogo važnih stvari i uvidjeli smo da je svako zanimanje lijepo i korisno, osobito ako se radi sa mnogo ljubavi.

 

Comments are disabled.