rpt


Što zemlja voli, a što ne? Na početku tjedna, Pčelice nisu znale odgovor. No, na kraju tjedna znali smo da Zemlja voli cvijeće, a ne voli smeće. Naučili smo to kroz razne aktivnosti vezane uz ovu temu. Slušali smo eko pjesmice i eko priče. Klasificirali smo sličice prema tome što Zemlja voli, a što ne, radili planetu Zemlju kombinirajući plavu i zelenu boju, ukrasili posudice od tetrapaka, pa u njih zasadili grah. Istraživali smo razne materijale i teksture. Tijekom cijele godine u vrtiću nastojimo razvijati svijest o važnosti brige za okoliš. Od prvog dana u vrtiću učimo da u kutiju s motivom Vile Papirice ide papir, a u kutiju s motivom Petkoja Petija plastika. Sad smo još upoznali i Bocka Bocu, Limenka Lima, Straška Strašića, Lovca na munje i Bio vrtlaricu. Igrajući se lutkicama, lakše smo ih zapamtili pa su i aktivnosti sortiranja otpada bile zanimljivije.

Comments are disabled.