Kako se zovu, gdje žive, kako se glasaju, čime se hrane šumske životinje, sve to su „ Ribice“ imale priliku spoznati kroz razne aktivnosti na temu „Šumske životinje“ koje su im bile ponuđene kroz tjedan. Temu smo započeli šetnjom do obližnje šume gdje smo promatrali kako izgleda šumski dom nekih životinja našeg kraja i tako proširili spoznaje o njima. Tamo su djeca osluškivala pjev ptica, promatrala i imenovala ih. Pomoću roditelja sakupili smo slike životinja koje su nam poslužile za izradu plakata pa se ovim putem zahvaljujemo roditeljima na suradnji. Razvoj govornih vještina svakodnevno smo poticale pjesmicama Tri vjeverice male, Ne, ne nije ptica, Boc, boc iglicama, Medo bere jagode, U šumici zeko, brojalicama Eci-peci -pec, Išo medo u dućan, Išo medo u šumicu te čitanjem slikovnice Životinje u šumi. Djeci su također bile ponuđene razne didaktičke igre: slagalice, umetaljke, poklapalice, memory na temu šumske životinje. Veliki interes djeca su pokazala za scenski prikaz štapnim lutkama ,U Šumi, nakon kojeg su su kroz likovnu aktivnost prikazala medvjeda. Pravo iznenađenje i veselje uslijedilo je dolaskom Andrijine mame Lene u skupinu. Gospođa Lena za djecu je pripremila slikovnicu Vjeverice svađalice koju je interpretirala uz pomoć djece koja su se rado uključivala u aktivnost. Zahvaljujemo mami Leni na odvojenom vremenu za druženje s „Ribicama“. Kako je protekao tjedan možete pogledati u fotogaleriji.

Comments are disabled.