Zadnjih dana bavili smo se temom sunca. Razgovarali smo o pozitivnim učincima sunca, ali i o njegovoj štetnosti. Tako smo se svaki dan prije odlaska na igralište mazali kremom za sunčanje i ponavljali kako je bitno čuvati našu kožu od sunca. Izrađivali smo sunce pomoću raznih likovnih tehnika (tempera-kist, bojice, kolaž papir, tempera-otiskivanje). Isprobavali smo sunčane naočale s različitim bojama stakla te napomenuli da moramo i svoje oči zaštititi od sunca. Pomoću raznih edukativnih videa i enciklopedija približili smo djeci stvarni izgled sunca i planeta koji ga okružuju. Također smo spomenuli i suprotno od vremena sunčano – hladno, kišno jer nam je i takvo vrijeme bilo vani pa su mogli usporediti. Djeca su isprobavala i kabanicu za kišu. Veselo sunčano vrijeme prizivali smo raznim veselim pjesmicama.

Comments are disabled.