Obilazeći naš vrt djeca su uočila velike žute cvjetove i zainteresirano ih promatrala. Potaknute dječjim interesom kroz razgovor smo proširili njihove spoznaje o ovoj vrlo korisnoj biljci koja osim što ima lijepi cvijet je i biljka koja se može cijela iskoristiti. Djeca su usvojila naziv biljke te načine na koji se sve može koristiti. Cvjetove koje smo ubrali iskoristili smo za istraživanje, dekoraciju sobe i likovnu aktivnost. Osim suncokreta, Ribice su uočile da u našem vrtu trenutno cvate još jedna korisna biljka – lavanda. Dogovorili smo se da ćemo od lavande izraditi mirisne jastučiće. Trgajući cvjetove djeca su vježbala finu motoriku šake, a njuhom su istraživala ugodan miris lavande. Jastučiće koje su djeca napunila lavandom odnijela su kući kako bi ih stavili u svoje ormariće. Osim izrade jastučića djeca su promatrajući lavandu prikazala biljku u likovnoj aktivnosti. Krajem tjedna skupinu je posjetio Paulin brat Patrik koji je vrijeme proveo čitajući priču i igrajući se s Ribicama. Kako je protekao tjedan pogledajte u fotogaleriji.

Comments are disabled.