U današnje vrijeme vrlo je dragocijena izreka “Svaka kuna se računa” kojima je Leptirićima bila glavna misao vodilja u prošlotjednim aktivnostima na temu “Štednja”. Što se sve može štedjeti, čemu služi banka, bankomat, bankar, kako napraviti svoj bankomat i kartice samo su neke od aktivnosti kojima su se djeca bavila. No, osim novca štedjeti se mogu i druge važne stvari poput vode, struje, energije, ali i roditelja što su u konačnici djeca i sama zaključila nakon pomnog razmišljanja. Kune se mogu štedjeti za puno toga pa i za djecu koja ih nemaju te im na taj način barem malo pomoći. Dječji vrtić “Igra” i mi kao područni objekt uključili smo se u UNICEF-ov program “Škole za Afriku” sakupljajući novac i ostale potrepštine za školovanje djece Madagaskara. Zato smo već u tjednu štednje krenuli s akcijom sakupljanja dobrovoljnih priloga. Brigom za druge učimo djecu kako nama male stvari nekome puno znače i od životne su važnosti te da svi moramo biti svjesni potreba drugih i nastojati im pomoći. Kad bi svi tako razmišljali te male stvari postale bi jedna velika stvar.

Comments are disabled.