U drugom tjednu prosinca nakon što smo se oprostili od Sv. Nikole, raspremili smo prostor i započeli božićno kićenje vanjskog i unutarnjeg dijela prostora. Okitili smo bor u sobi dnevnog boravka ukrasima koje su izradile naše vrijedne mame na radionici. Okiti smo bor i vani ispred vrtića. Na prozorima su se ove godine pojavili vilenjaci Djeda božićnjaka koji vjerno izrađuju poklone za djecu. Izradili smo i nešto jako lijepo za svoje roditelje, ali to je tajna. Mama Jelena Posavec održala nam je radionicu izrade ukrasa za luk ispred Općine kojega ćemo okititi u sklopu Adventa u Peterancu. Drvene ukrase  za ovu priliku izradio nam je bivši tata Jambrek. Uz drvene ukrase ukrasili smo i češere. Organizirali smo još jednu radionicu koju nam je predvodila baka Nise Očenašek koja izrađuje posude od cementa. Djeci je pokazala kako se izrađuju te gotove posude za sijanje pšenice poklonila svakom djetetu. Ona su posudice obojala flomasterima. Kad posade pšenicu nosit će je kući za uspomenu. Kada pšenicu bace ostaje im posudica za držanje flomastera, špangica i slično. Ovotjedne aktivnosti su bile vrlo kreativne, a veselimo se i slijedećem tjednu u kojem nas čeka svašta uzbudljivo.

Comments are disabled.