smart


U drugom tjednu adventa aktivnosti su usmjerene na obilježavanje kršćanskog blagdana Sv. Lucije. Prošli tjedan smo pripremili posudicu za pšenicu, a sada na sam dan poslušali smo priču o Sv. Luciji i posadili pšenicu. Pšenica se sadi na sam dan Sv. Lucije kao simbol obnove života i plodnosti. Simbolizira svjetlo u tami, ali i navješćuje Božić kao rođendan svjetla. U likovnoj aktivnosti manja djeca su izradila jaslice, a veća djeca su nacrtala slikopriču „Rođenje Isusa“. Izradili smo i poklon za roditelje sa svojom slikom. Posjetili smo i načelnika Općine Peteranec kojemu su djeca okitila bor za njegov ured. Počastili su se slatkišima i otpjevali adventske pjesme. Ugostili smo mamu Wolf koja je s djecom odradila radionicu izrade čestitka – jaslice. Još jedan tjedan nas dijeli od Božića, a u njemu pregršt bit će svega….pratite nas….

Comments are disabled.