Zmajići su se u proteklom razdoblju s velikim interesom bavili temom svemira. Kroz različite aktivnosti nastojali smo kod djece razvijati finu i grubu motoriku šake, poticati razvoj divergentnog mišljenja, taktilne i vizualne percepcije te suradničko učenje i socijalne odnose. Djeca su pokazala velik interes za otkrivanje planeta, zvijezda, galaksija, crnih rupa, raketa i astronauta. Pomoću raznih slikovnica, enciklopedija, video zapisa, astronautkinje Vinke i psića Lajke djeca su stjecala nova iskustva i obogaćivala svoje znanje. Provodili smo razne aktivnosti poput izrade kutića svemira, crtanje, bojanje i izrada raketa, makete raketa, osmišljavanje odijela kojim će moći putovati negdje u svemir i drugo, a aktivnosti smo provodili i na otvorenom. Ovim putem zahvaljujemo se roditeljima koji su putem sakupljačkih aktivnosti pomogli da naša igra i spoznaje o svemiru, galaksijama, sunčevom sustavu, planetima i astronautima budu upotpunjene.

Comments are disabled.