Sv. Nikola je svetac koji se obilježava u mjesecu prosincu, a specifičan je jer donosi poklone. Ali kako bi djeca poklone zaslužila prvo moraju ukrasiti prozore čizmicama, naučiti pjesmu koju će mu otpjevati i nadati se da su bili dovoljno dobri za mali darak. Lastavice su bile posebno dobre. Naučile su pjesmu “Darove nam Niko daj”, izradile čizmice od papira i stavile ih u prozor, a izradile su i Sv. Nikolu od papira. Prije njegovog dolaska trebalo je obilježiti i Sv. Barbaru. Djeca su ukrasila vazu pa su zajedno s rodteljima donijela grane jabuke ili trešnje koje će nam do Božića procvjetati. Kažu stari ljudi da je to običaj pa ga i mi svake godine održavamo. E sad kad smo sve napravili dobro stigao je. Posjetio nas je. Donio nam je poklon pakete Podravke koje nam šalje ravnateljica našega vrtića, a dobili smo i poklon pakete od velečasnog Ozrena tako da su djeca dva puta nagrađivana za svoju dobrotu. A vjerujte nam na riječ – ona su to i zaslužila!

Comments are disabled.