Tjedan prije dana Sv. Nikole koji se obilježava 06. prosinca djeca su se pripremala za njegov dolazak. Slušala su priče o njemu, izrađivala ga od papira u 3D varijanti, bojala čizmice i stavljala ih u prozor nadajući se da će baš on njihovo ime vidjeti na čizmici. U istome tjednu obilježava se i Sv. Barbara na čiji dan se stavljaju grančice trešnje ili višnje u vodu i te grane do Božića procvjetaju. Djeca su ukrašavala vazu za grane i donijela šibe koje smo stavili u vazu. No vratimo se mi na našega glavnoga sveca. Odlučili smo mu napisati i pismo. Znamo da živi daleko i da mora puno djece obići i ispuniti im male slatke želje. Zato smo mi odlučili njemu naše želje staviti na papir da se on ne mora mučiti s našim mislima. Skromni smo bili i lutke i traktore prosili. Zbog svega toga posjetio nas je u vrtiću zamislite pravi, pravcati glavom i bradom. Donio nam je slatke poklončiće, a mi smo mu s veseljem otpjevali naučenu pjesmu. Malo smo se štimali pa smo ju i snimili i roditeljima poslali da i oni vide da smo poklone zaslužili.  I velečasni Ozren nam je poklonio slatke poklone u ime Svetoga Nikole. Bila je to još jedna lijepa uspomena na ovoga sveca. Do godine…..opet….

 

Comments are disabled.