Emocije nas čine jedinstvenima bićima živog svijeta. Cijeli niz emocionalnih doživljaja toliko je raznolik i treba stvarno mnogo vremena kako bismo ih sve otkrili i upoznali. Kroz cijeli tjedan djeca su se upoznala s nekoliko važnih emocija(tuga, sreća, ljutnja, strah). Naglasak smo stavili na postavljanje granica neprihvatljivog izražavanja emocija, samokontroli i socijalizaciji emocija. Svoje emocije djeca su promatrala u ogledalu. Radila su različita lica od plastelina, papirnatih tanjura. Na semaforu osjećaja stavljala su kako se osjećaju. Pomoću podne igre također su vježbala izražavanje emocija. Napravili smo i antistres balone koje smo punili brašnom. Bile su tu i različite priče, pjesme koje su djeci ukazivale na pravilno i primjereno reagiranje na određene emocije.

Comments are disabled.