U tjednu od 31. listopada do 4. studenoga proučavali smo svjetlost i vatru. Na početku tjedna pomoću papirnatih rola i tempera slikali smo plamen svijeće te time obilježili blagdan Svih svetih.

Da saznamo kako je nastala vatra poslušali smo audio priču „Priča o vatri“. Razgovarali smo o tome kako je vatra opasna te da se vatrom ne igramo. Nakon toga smo promatrali boje i oblike vatre na ilustracijama i spajali kartice na kojima se nalaze iste ilustracije vatre. Jedna kartica je bila veća od druge pa smo samim time učili i odnose veći-manji.

 U „teatru“ svjetla i sjene uživala su sva djeca, rukama smo radili oblike te dobili raznovrsne pokretne sjene.  Za razgibavanje smo igrali igru „Dan-noć“ te smo hodali prateći liniju.

Bombončići su uživali u ovotjednim aktivnostima što možete vidjeti u našoj fotogaleriji.

 

Comments are disabled.