Točkice su dočekale novo godišnje doba prigodnim jesenskim pjesmama koje su svakodnevno pratile slobodnim plesnim pokretima. Aktivno su sudjelovale u razgovoru o jeseni, vremenskim prilikama, uočenim promjenama u prirodi i prikladnom načinu odijevanja s obzirom na vremenske prilike.

Slušajući priču “San stabala” uživjeli smo se još malo u jesenski ugođaj, a u sklopu našeg ovogodišnjeg projekta – Boje, imenovali smo boje aplikacija jesenskog lišća te smo ih prema istome svojstvu i grupirali.

Razvijali smo vještinu svladavanja novih tehnika oblikovanja. Naučili smo koristiti kist i vodenim bojama oslikali smo predloške lišća pa njima ukrasili sobu dnevnog boravka.

Gledajući animirani film “Zlatokosa i tri medvjeda” uočavali smo odnose među veličinama, a potom smo uspoređivali veličine listova na ponuđenim aplikacijama.

Nakon gledanja animiranog filma “Mišo i Robin – Jesenski plodovi” imenovali smo crteže jesenskih plodova te ih potom obogatili bojom koristeći se pritom drvenim bojicama.

Simbolički smo se igrali po kutićima, a s obzirom da prostor nismo uvijek nakon toga ostavljali urednim, pogledali smo animirani film “Peppa Pig – pospremanje” i osvijestili važnost brige o igračkama i njihovom pospremanju.

Comments are disabled.