Dolaskom jeseni, srednja dobna skupina „Bubamare“ obilježila je tjedan  povrća. U jesenski duh uvela ih je predstava „Izgubljena bodlja“ u izvedbi odgojiteljica. Djeca su bila i u obilasku tržnice gdje su mogla vidjeti raznovrsno povrće u prodaji. Promatrali su ga, imenovali i opisivali. Kroz tjedan imali su i razne slobodne aktivnosti, senzoričke igre od prirodnih materijala, čitanje priče o kruški, likovnu aktivnost crtanja (presjek kupusa), kao i tjelesne aktivnosti i igre u parku.  Tijekom tjedna, djeca su zajedno sa svojim roditeljima, u vrtić donosila povrće koje su kasnije iskoristili za pripremu ukusne zimnice. Opremljeni pregačama, daščicama i nožićima vrlo su spretno rezali povrće i na taj način uvidjeli kako sačuvati zdrave namirnice za razdoblje u godini kada nam nisu dostupne.

Comments are disabled.