Kroz aktivnosti ovog tjedna ponovili smo svoje znanje o zdravlju. Svaki dan vježbamo i idemo na svjež zrak. Ovog tjedna imali smo zimske i proljetne uvjete. Snijeg se nije dugo zadržao, ali uspjeli smo se malo grudati. Za lijepog vremena smo se igrali na spravama, igrali lovice i našu igru Crna kraljica. Posjetila nas je i sestra Marija koja je provjerila peremo li pravilno ruke i koja nam je ispričala što se događa ako ruke nisu čiste. Djeca vole sama demonstrirati svoje vježbe. Na strunjači smo radili koturanja i skok u dalj s mjesta, a sa senzornim pločama izradili smo igru školice. Održavanje zdravlja nije samo vježbanje. Naučili smo stihove o povrću, prelistali različite knjige o ljudskom tijelu, zubima i hrani. Naučili smo nove igre kao što su: utrka do 10, tijeloglazba i vježbajmo uz sportsku kocku koje su vrlo zanimljive. Izradili smo plakat s košaricama zdrave i nezdrave hrane kao i vlastiti tanjur zdravog obroka na kojem je bilo puno voća i povrća. Neki su pokušali crtati objema rukama. Nije jednostavno, ali svima je bilo zanimljivo. Ponovili smo o važnosti oralne higijene i naučili da lijekove smijemo piti samo ako ih odobri liječnik. Izradili smo iz plastelina male tablete. Za zdravlje je važan i dobar san. Djevojčice su kroz igru svojim zvjezdanim štapićem uspavale svoje male lutkice i plišance pjevajući im uspavanke.

Comments are disabled.