U zdravom tijelu zdrav duh” , kaže mudra izreka.

Kako bi očuvali naše zdravlje obilježavajući cijeli tjedan Svjetski dan zdravlja prvo smo morali naučiti kako radi naše tijelo – igrom zvukovi, morskom zvijezdom, srcem koje lupa i igrom opuštanja. Razgovarali smo o zdravoj i nezdravoj hrani, što je dobro unositi u organizam češće, a što treba izbjegavati. Kako bi se podsjećali na to izradili smo plakat za blagavaonicu upravo na tu temu. Izradili smo plakat „ Jedemo dugu“  gdje su djeca likovno oslikavala hranu u boji koja je zdrava za naše tijelo.

Simbolička igra „ U restoranu zdrave prehrane“ je sve prisutna u slobodnim aktivnostima gdje djeca vrlo dobro i pažljivo biraju namirnice koje će poslužiti.  Razgovarali smo o vodi: koliko je važna za naše zdravlje, gdje se sve nalazi u nama, istraživali smo je pokretom- prelijevanjem, odigrali igru tečem- stojim i izradili plakat za kupaonicu “Supervodenko spašava vodu“ gdje su djeca nacrtala poruke koje nam Supervodenko šalje kako bi očuvali vodu, a sve to u sklopu provedbe aktivnosti nacionalnog programa „Živjeti zdravo“. U sklopu toga na igralištu smo pronašli materijale kojima smo onečistili vodu- zemlja, pijesak, kamenje, smeće. Takvu vodu pokušali smo očistiti preko cijedila i gaza. Djeca su s oduševljenjem pratila kako se voda sve više pročišćava i postaje sve prozirnija. Znamo da je za zdravo tijelo vrlo važna i gimnastika i tjelesna aktivnost pa su djeca kroz različite šablone tjelovježbe izradila plakat za građevinski centar gdje će moći prema promatranju slika i sama pokušati odraditi jutarnju tjelovježbu. Od zdrave hrane, pitke vode i tjelovježbe sigurni smo da će naše tijelo biti zadovoljno. 

Comments are disabled.