Pretprošli tjedan djeca iz skupine Oblačići u sklopu tjedna zdravlja bavila su se aktivnostima vezanima za tjedan pravilne prehrane. Pravilna prehrana važna je u svakoj dobi, a u djece jasličke i vrtiće dobi ona čini jedan od temelja zdravog razvoja i zdravlja za cijeli život. Kako bi bili sigurni da dijete razvija pravilne prehrambene navike potrebno  mu je raznovrsno voće, povrće, žitarice, bjelančevine i mliječni proizvodi. Kada birate hranu za dijete birajte nutritivna bogate namirnice i ograničite one bogate dodanim šećerima, mastima i solju. Djeca su se upoznala s različitim vrstama žitarica; pšenica, ječam, zob, kukuruz te su te žitarice lijepili na predložak kruha. Vrijeme smo provodili u igri s različitim voćem gdje smo imenovali voće i svatko je odabrao voće koje voli. Na nacrtane predloške voća i povrća lijepila su komadiće papira u boji koje smo izložili iznad garderobnih ormarića. Slušala su dramatizaciju „Zdrava hrana“, a zatim su i ona sama uzela lutke medvjedića i pričala. Osim pravilne prehrane da bi bili zdravi važno je baviti se i tjelovježbom pa su djeca vježbala na poligonu i hodala po taktilnim podlogama različitih tekstura, plesali smo s balonima i lovili balončiće od sapunice. Svakodnevno, kad nam vremenske prilike to dozvole vrijeme provodimo boraveći na zraku; igrajući se ispred vrtića, vožnji u kolicima ili u šetnji s užetom.

 

Comments are disabled.