Pčelice su i ove godine obilježile Svjetski dan zdravlja uz temu “Vodeni tjedan “. Raznim aktivnostima pokušali smo djeci osvijestiti važnost brige o zdravlju, odnosno važnost vode za zdravlje . Pogledali smo edukativni video o higijeni gdje su djeca mogla vidjeti kako ispravno prati ruke što smo odmah i primijenili te oprali ruke kao što smo vidjeli na videu. Tijekom pranja ruku djeci smo pažnju skrenuli na savjesno doziranje vode. Potom smo razgovarali s djecom o tome za što sve koriste vodu i u kakvom obliku možemo vidjeti vodu. Tako su spomenuli kišu i led stoga smo im pripremili aktivnosti vezane uz te pojmove. Raznim šuškalicama stvarali su zvukove kiše te plesali uz ritmove koje su proizvodili. Ponudili smo im zaleđene cvjetiće koje su pokušavali otopiti pomoću tople vode, ali i doći do njih razbijanjem leda te smo im ponudili da zaleđenim bojama oboje bijele papire. Ponudili smo im posude s toplom i hladnom vodom te pingvine koji mijenjaju boju ovisno o temperaturi vode. Povećalom su promatrali bakterije na rukama prije pranja ruku. Pripremili smo im i posude s vodom u kojima su puhanjem u slamčice stvarali mjehuriće, a da bude zanimljivije u jednu posudu smo ulili deterdžent za pranje suđa dok je u drugoj  bila obična voda. Kako su se Pčelice provele provjerite u našoj galeriji.

Comments are disabled.